آموزش پُرسیک

پرسش های چندگزینه ای

انواع پرسش ها در پرسیک

انواع پرسش ها در پرسیک- چندگزینه ای

هنگام طراحی یک پرسش باید مشخص کنید که پرسش شما از چه نوعی است. پرسیک 16 نوع متفاوت پرسش را پشتیبانی می کند که در میان نرم افزارهای نظرسنجی کم نظیر است. در این مقاله، انواع پرسش ها در پرسیک مرور می شود.

  1. چندگزینه ای ساده: متداول ترین گونه پرسش های بسته، پرسش های چندگزینه ای (یا به اصطلاح چهارجوابی) هستند. در این پرسشها، در برابر پرسش مطرح شده، چند گزینه مطرح می شود و پاسخگو تنها مجاز است که یکی از این گزینه ها را انتخاب نماید. برای مثال:
  • کیفیت خدمات این رستوران را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب               خوب                 متوسط               ضعیف                خیلی ضعیف

زمانی که این نوع پرسش را انتخاب می کنید. پس از ذخیره سازی پرسش، باید از منوی بالایی مربوط به پرسش، گزینه ها را ثبت نمایید. با این حال، پرسیک نیز هشداری به شما می دهد که گزینه های پرسش را ثبت نکرده اید.

شکل خاصی از این نوع پرسش در پرسیک اضافه شده به نام «5گزینه ای» که در آن نیازی به ثبت گزینه ها نیست و به طور پیش فرض گزینه ها نمره 1 تا 5 هستند. این پرسش برای نمره دهی به کار می آید.

  1. چندگزینه با توضیحات: این نوع پرسش نظیر چندگزینه ای ساده می باشد با این فرق که پرسشگر می تواند پس از انتخاب گزینه، توضیحات او را نیز در مورد علت انتخاب این گزینه یا نظایر آن ثبت نماید.
  2. کرکره ای: گاهی اوقات که گزینه های پرسش خیلی زیاد می شود، انتخاب چندگزینه ای ساده شکل مناسبی در پرسشنامه ندارد(مثل وقتی که می خواهید استان محل سکونت فرد را از طریق پرسش چندگزینه ای ثبت کنید). در این موارد از پرسش کرکره ای (یا آبشاری) استفاده می کنید. در این نوع سوال برای انتخاب گزینه مورد نظر روی منوی کرکره ای کلیک می کنید و از روی منوی باز شده گزینه مورد نظر را انتخاب می نمایید.
    انواع پرسش ها در پرسیک_ پرسش های چندگزینه ای

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن